25 Temmuz 2018 Çarşamba

OKU : What Your Clutter Is Trying To Tell You (Dağınıklığın Sana Ne Anlatmaya Çalışıyor)Geçen gün "What your clutter is trying to tell you” (Dağınıklığınız size ne anlatmaya çalışıyor) isimli kitabı okudum. Yine Amazon’dan alıp Kindle uygulamasında okuduğum bir kitap oldu. 

Kitap telefonumda olduğu için güzel bir fotoğraf çekmeyi beceremedim o yüzden fotoğraf instagramdan: ) 

Aslında kitabın adı, konusunu çok iyi anlatıyor. Yazar size evinizde özellikle ne konuda dağınıklık olduğuna eğiliyor, sonra bu dağınıklık üzerinden biraz daha duygusal konulara geçiyor. Dün instagramda paylaştığım postu hatırlarsanız yaptığımız alışverişlerin duygusal kök nedenlerine inmiştik, bu kitap ise elimizdeki eşyaların hayatımızdaki yeri ve bizi gelecekte hangi potansiyel başarılardan alıkoyduğunu inceliyor. Biraz enerjisel konulara da ilgiliyseniz bu kitap sizin için. Ben okurken “Boşluk Prensibi” diye bir yazı var, onu hatırladım bol bol. Yazlıkta olduğum için televizyon izlemiyorum, wi-fi yok, sadece telefonun interneti var, zaten instagram yeterince internetimi yediği için dizi filan da izlemiyorum. Ne mutlu bu bana daha çok kitap okuma fırsatı olarak dönüyor. 

Televizyon izlemiyorum derken @zennubehanimcim ı da anmadan geçmek istemem. Bu aralar kızının TV ve tablet izlememesiyle ve eğer çocuğunuzun izlemesinden şikayetçiyseniz neler yapmanız gerektiğiyle ilgili çok güzel paylaşımlar yapıyor. Paylaşımlarını gördükçe ve kendi durumumu birinci elden deneyimleyince sizin de benzer bir şikayetiniz varsa önereyim dedim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder