4 Nisan 2017 Salı

Sadeleşme yolunda vazgeçemediklerimiz


Kaynak: Pinterest

Evleri sadeleştirme böyle koca koca alanlarda bembeyaz duvarlar belki bir de kocaman (yine minimalist) bir tablo ile oturma fikri güzel de hepimizin vazgeçemediği ve bence vazgecmesi de şart olmayan istisnai şeyler de var. Bize mutluluk veren kopamadığımız şeyler. Sadeleşirken temel amaç bir şeyin mutlaka kullanımda olması ve size varlığı ile mutluluk vermesi ama bazen kullanılması için alınan ama bir biblo edasıyla yıllardır orda durup bizi çok mutlu eden eşyalarımız da var.

Benim için kitaplar bu kategoriye giriyor. Sürekli azaltsam da okuyabileceğimden bile fazla aldığım ya da tam kitap alışverişi yaptığım sırada arkadaşımın kitabını görüp önce onu okuyayım dediğim için kitaplarım her zaman her yerden taşıyor; başucumda, Kaan’ın odasında, makyaj masamda, çantamda, evdeki 3 kütüphanede kitap var. Eşim ise artık DVD oynatıcımız olmasa ve laptoplardan da DVD player kalksa bile DVD’lerinden vazgecemiyor, belki kapaklarını bile açmıyor ama 3 raf DVD’nin orda olması onu mutlu ediyor.

Bu konuyu biraz kurcalayınca bir de misafir geldiğinde kullanılır diye ayırdığımız havlular(larlar…) var. Onları vermek anneme ve kayınvalideme karşı işlenecek bir suç sayılacağı için onları (havalandırmaya bile uğraşmadan) bir çekmecede tutuyorum. Bu tabii varlığıyla mutluluk verme değil de yokluğuyla vicdan azabı yaratma kategorisinden listede.


Peki ya siz? Ne kadar sahip olduklarımı azaltsam da asla vazgeçemediğim dediğiniz neler var? 

NOT : 9 ay sonra gelen düzeltme/ekleme: havlularımı verdim. Çok ama çok mutluyum :)

5 yorum:

 1. Benim de kahve fincanlarım var her birinden ayrı zevk alıyorum kahve içerken bana çok aşırı mutluluk veriyor gereksiz oludğunu biliyorum ama bir tek mutfak konusunda saedeleşemedim :(

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. O da sizin keyfiniz olsun: )

  YanıtlaSil
 4. Kitaplar konusunda hemfikiriz �� Ben çocuklarımın küçüklük kıyafetlerinden vazgeçemiyorum..eskiden dolap dolusuydular şimdi ilk giydikleri ilk bayramliklari ve en sevdikleri olarak 5-6 tane var ama fazlalik olarak göremiyorum...

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil