1 Nisan 2018 Pazar

Bir ayda 465 eşyaya veda edelim mi?

Bugün 1 Nisan, evimin hali darmadağın. Keşke 1 Nisan şakası olsa diyorum ama her yerde bebeğin bir kıyafeti, Kaan'ın bir oyuncağı, benim telefonum, çantam, kitaplarım... var. Bu daha 40'ı çıkmamış bir bebeği olan bir lohusanın evi belki ama artık benim üstüme üstüme geliyor. Kitaplıktan da görüleceği üzere Kaan'ın odasına kalkan tüm oyuncakları salona taşındı. Aslında halıyı da çekmiştim ama o görüntüyü kestim, içim almadı: ) Her yer dağ taş lego. Toplanınca iyi güzel de bir yandan bu meret de dağıtmadan oynanmıyor. Miniso muydu ordan arkada görünen IKEA kitaplığa sığacak bir kutu almıştım tüm legolar için ama son dönemde yeni legolarla artık ona da sığmaz oldu. Sanırım azaltmayacağım tek oyuncak onlar. Hatta diyorum ki tek onlar kalsa çünkü içinde diğer oyuncakların hepsini yapabilecek şey var.


Neyse konudan çok saptım. Yeni bir aya The Minimalists #minsgame ile başlamış. Yılbaşına girerken olduğu gibi yine bir sadeleşme başlatalım mı onlar gibi? Ben daha önce de bunu yapmış ama kural filan olmadan her gün bir şeyler azaltmayı hedeflemiştim. Bu sefer kuralına uygun yapacağım.

1. gün 1; 2. gün 2, 3. gün 3........ 30. gün 30 parça şey azaltacağım. Her gün instagram storylerde paylaşıp postlarda ve blogda toplu derlemeleri koyacağım. Tek tek gibi gelse de işin ucunda toplamda 465 parça şey var. Bana katılmak isterseniz siz de #turkisiminsgame etiketiyle azalttıklarınızı paylaşın, beni de etiketler ya da mentionlarsanız ben de takip edebilirim.  Ya da bana mesaj (Instagram DM) ve mail (haleacun@hotmail.com) ile de ulaşabilirsiniz.

Bakalım 30 gün aksatmadan kimler gidebilecek?

Ben ilk günün hedefini kolay seçtim. Hastaneden verdikleri karton dosya ile başlıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder