4 Temmuz 2013 Perşembe

(Özellikle) Kredi kartı borçlarınızı kapamak için öneriler

Daha önce Minimalizm bütçenizi nasıl kurtarır başlıklı yazıda minimalist hayat tarzının finansal olarak faydalarını görmüştük. Bu yazıda ise yine zenhabit.net sitesinde yayınlanan borçlarınızdan kurtulma yollarına bakacağız.
 1. Borca girmemeye çalışın. Ev ya da araba kredisi dışında borçlanmayın; tüm ödemelerini nakit olarak yapın.
 2. Aylık harcamalarınız aylık kazancınızı geçmesin.
 3. Borcunuzu kapamayı başardığınızda, elinize geçen paranın %60'ını tasarrufa ayırmayı hedefleyin.
 4. Borçlarınızın her zaman bir dökümünü tutun, böylece kime ne kadar ödemeniz gerektiğini hep bilirsiniz. Aylık rutin ödemeleriniz ve faizlerle beraber borçlarınızı bir excelde tutabilirsiniz. Her ay ödeme yaptıkça tablonuzu güncelleyin, azalan borç miktarını görmek sizi motive edecektir.
 5. Sadece bir adet kredi kartı kullanın; onun da limitinin düşük olmasına dikkat edin; kredi kartı limitinizin aylık gelirinizin %25'ini geçmemesine dikkat edin.
 6. Bir acil durum fonu oluşturun. Ekstra bir kazancınız olduğunda bunu acil durum fonu oluşturmakta kullanın. Beklemedik ödemeler çıktığında yardımcı olacaktır.  
 7. Eğer mümkünse hiç kredi kartı kullanmayın ve hepsini kesin.
 8. Kredinizi yeniden yapılandırmak için bir uzmanla görüşün, böylece bir ödeme planı çıkarabilir ya da var olan planınızın ne kadar işler olduğunu beraber değerlendirebilirsiniz.
 9. Bu aylık ödemelerinizi ertelemek için kredi kullanmayı bırakın. Daha fazla borca girmeyin.
 10. Elinizde fazla para olduğunda aylık borç/ kredi ödemenizi gereğinden fazla yapmayın — Rutin ödemeleriniz, günlük hayatınız için de kenara para ayırın.  
 11. Dışarda yemek yemeyin. Gerçekten özel durumlar dışında evde yemek hazırlayın.
 12. Eğlenmek için, arkadaşlarınızla evde vakit geçirmenin farklı, yaratıcı yollarını bulun.
 13. Kredi kartı ekstrenizi acil durum fonunuzdan ödemeyin. Bu durumlarda acil durum fonunuz yokmuş gibi davranın. O fon gerçekten acil durumlar için, bunu unutmayın.
 14. Gelecekte oluşabilecek ödemeleri not alın ve buna göre kendinizi hazırlayın.(aylık ödemediğiniz ama yılda belirli zamanlarda ödemeniz gereken vergiler gibi)
 15. Bir bütçe yapın – tam olarak gelir-giderlerinizi masaya yatırın.
 16. Borçlarınızı öderken küçükten başlayın – Küçükten büyüğe mantığını takip edin.
 17. Eğer evliyseniz ya da biriyle beraber yaşıyorsanız ikinizin de durumdan haberdar olduğunuzdan emin olun.
 18. Harcama eğilimlerinizin farkına varın  ven bu kalemlerde bazı limitler koyun. İhtiyacınız olmadığı halde alışveriş yapmak gibi . 
 19. Vazgeçmeden denemeye devam edin. Kendinize bir hedef koyun ve hedefinizi belli sürelerde revize edin. Denediğiniz yöntem işe yaramadıysa vazgeçmek yerine alternatif olarak neler yapabileceğinize bakın.
 20. Harcamayı bırakın! Eğer gerçekten bu konuda kararlıysanız finansal anlamda bir diyete girmeniz gerektiğini anlamalısınız. 20.000TL'lik patlamış bir kredi kartınız varken o yeni iPhone'un sorunu çözmeyeceğini bilmelisiniz.
 21. Kendinizi takdir edin. Attığınız olumlu adımlarda bunun keyfini çıkarın, ama kendinizi şımartmak adına anlamsız harcamalara girişmeyin.
 22. Kendinizi değiştirin. Borçlanmaya nelerin neden olduğunun bir listesini çıkarın.
 23. Gerçekçi olun. İki yıldır gün be gün arttırdığınız borcun 2 ayda kapanmayacağını kabullenin.
 24. Eleyin. Nelerden vazgeçebileceğinizi tartın; kablolu ya da ödemeli kanallar; 2. televizyon, araba... Bunların hangilerinin gerçekten gerekli olduğunu ve hangileri olmadan devam edebileceğinizi (en azından bir süre) belirleyin.
 25. Yeni alacağınız şeyler için borç almayın – Bu sadece sizi daha fazla borca sokacaktır. Eğer alacak paranız yoksa o şeye gerçekten ihtiyacınız yok demektir.
 26. Yeni bir şey alırken onun için nakit para biriktirin. Alacak parayı biriktirip onu nakit parayla almaya gideceğiniz zaman belki de ona aslında gerçekten ihtiyacınız olmadığını fark edeceksiniz. .
 27. Yazılımlardan, telefon uygulamalarından destek alın. Harcamalarınızı takip edebileceğiniz programlardan yararlanın.
 28. Tasarruflarınızı maaş zammınıza göre revize edin.
 29. Televizyonunuzu kapayın, sizi satınalma kararına götürecek reklamlardan, dergilerden bir süre uzak durun. 
 30. Para hakkındaki görüşünüzü değiştirin.. Saat başı kazancınızı hesaplayın ve bir şey alırken onun ücretini sizin çalışma saatiniz üzerinden hesaplayın. Yeni bir cüzdan alacakken onun parasını ödemek için kaç saat çalışmanız gerektiğini hesaplayın.
 31. Farkındalığınızı arttırın. Neden para harcıyorsunuz; sosyal statünüz gereği mi, anne-babalık gerekliliklerinden mi yoksa komşunuzla aynı seviyede olabilmek için mi? Harcamalarınızın arkasındaki motivasyonu bulun.
 32. Kredi kartlarınızı öderken mutlaka asgari ödeme limitinden fazlasını ödeyin.
 33. Borcunuza değil kazancınıza odaklanın. 
 34. Bilgilenin. Finans hakkında biraz okuma yapın.
 35. Hala kredi kartıyla ödeme yapmakta kararlıysanız onun bulunduğu göze "buna gerçekten ihtiyacım var mı?" yazılı bir post-it koyun.
 36. Borçsuz olmanın size özgürlük getireceğinin farkına varın.ple’s products – as an affiliate.
 37. Öğretin: Her şey bir yana çocuklarınıza bu konuda bilgi verin, verin ki aynı hatalı yollardan geçmesinler.

19 yorum:

 1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
 2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 7. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 8. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 9. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 10. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 11. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 12. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 13. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 14. *% 3 faiz kredisi sunmaktadır
  * Nakitsiz Girişimci Sigortası
  * Para için garanti

  İyi kredi notu ile, Credit Financier Home, bireylere veya şirketlere veya kooperatif kuruluşlarına, endüstriyel ve kişisel faydalar amacıyla, teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunmaktadır.

  İletişim Adresi: creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlaSil
 15. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Bu, sizin için tamamıyla zengin olmanız için bir fırsattır. Bizimle% 100 güvenli işlem garantisi veriyoruz ve garanti ediyoruz, her şey yasalara uygun böbrek bağışçılarına göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

  YanıtlaSil
 16. Orijinal ve Hızlı Kredi mi arıyorsunuz? Kredi koşullarımız 6 ay ile 300 ay arasında değişmektedir ve faiz oranımız sadece% 3 faizle başlamaktadır. Güvenlik, mülkün kendisinde ve Borçer'in deneyime dayanarak, projeyi zamanında ve bütçeyle tamamlayabilme kabiliyetidir. Ayrıca, mülkiyeti zaten mülkiyet sahibi olan veya mülklerinde önemli miktarda özsermayeye sahip olan yatırımcılara “nakit artırma kredileri” sağlıyoruz. mali yardım almak için bugün bize e-posta gönderin: (plutocreditfinancier@gmail.com)

  YanıtlaSil
 17. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Zengin olmanız için bir fırsat budur, güvence altına alır ve size% 100 güvenli işlem garantisi veririz, her şey yol gösterici yasalara göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

  YanıtlaSil
 18. Merhaba,
  Ben şu an İstanbul şehrinde yaşayan Özgür Yılmaz'ım. Ben sadece 2 çocuk ile şu anda bir dul ve Nisan 2016 mali bir durumda sıkışmış ve Collinslenderscompany tarafından 18000TL tarafından dolandırıldıktan sonra faturalarım yeniden ödeme ve ödeme gerekiyordu. Hem özel hem de kurumsal olarak çeşitli kredi şirketlerinden borçlanmayı denedim, ancak asla başarıya ulaşamadım ve çoğu banka kredimi reddetti. Ama Tanrı'nın sahip olacağı gibi, Tanrı'nın kalbi, bana 120.000 Euro'luk bir borç veren özel bir borç veren borç verenin ardından bir adamla tanıştım ve bugün bir işletme sahibiyim ve çocuklarım şu anda iyi çalışıyor, eğer herhangi biriyle iletişime geçmeniz gerekiyorsa Sadece% 3 faiz oranı ve daha iyi geri ödeme planları ve programı ile kredi kontrolü olmayan firma, lütfen Greg Dunne (plutocreditfinancier@gmail.com) ile iletişime geçin. Bunu yapmıyorum ama şu an çok mutluyum ve insanlara onun hakkında daha fazla bilgi vermeye karar verdim ve ayrıca Tanrı'nın onu daha fazla kutsamasını istiyorum. Şirket e-postası aracılığıyla ona ulaşabilirsiniz. plutocreditfinancier@gmail.com

  YanıtlaSil