8 Ağustos 2016 Pazartesi

#minsgame güncellemesi -1 ; ilk 5 günün özeti


Doktorun dediğini yap, yaptığını yapma demişler. Benimki de birazcık o hesaba dönmeye başlamıştı diye başlamak istiyorum bu sefer. Evlenmeden önce oturttuğum düzen evlilik, çocuk, alınan kiloların hala verilememesi derken oldukça bozulmuştu. Tabii ki hayatımdan çıkarmadım, mesela kendimle en gurur duyduğum şey Kaan'ın kıyafet ve oyuncaklarını idare edişim. Oyuncakları 2 kutuyu;kıyafetleri ise 4 çekmeceyi aşmıyor hem her seyini doya doya kullanıyor hem de alanı ferah kalıyor.

Seyahatlere çıkarken de gayet güzel idare ediyorum. Son 2 haftalık tatilimizde Kaan'la bir kabin boyu valize sığmayı başardık, yanımızda taşıdığımız bir de küçük yol çantası ile (kitap, oyuncak, atıştırmalık).

Geri kalan her şey içinse The Minimalists'in başlattığı #minsgame 'e katıldım. Her gün düzenli olarak ilerleyemesem de mutlaka devam ediyorum. Hatta amaç her gün 1 eşya azaltmakken gün geliyor 1 torba hatta fazlasını elediğim oluyor. Ne kadar çöp çıktığına ise inanamıyorum.

İlk 5 gün güncellemesinin fotoğraflarını paylaşmak istedim. İlk gidenler arasında Kaan 2,5 yaşına yaklaştığı için geride bıraktığımız 2 yıl kitabı, benim anı olarak sakladığım sayısı 20yi bulan koşu tshirtlerinin büyük bir kısmı, çer çöp (kağıt, kutu vs), Hakan'ın tshirtleri, yıpranmış albüm ve anı olarak sakladığım ama 3 yıldır varlığını unuttuğum kolajlarım (fotograflarını cekip vedalastım) ve asla kullanmadığım eski bir fırça var.

Hadi siz de bu haftaya bir başlangıç olarak dolabınıza bir göz atın bugün.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder