4 Haziran 2014 Çarşamba

Gerçekten işe yarayacak babyshower hediye fikirleri

Bir arkadaşınız, tanıdığınız ya da aile üyesi bebek bekliyor. Babyshower yapacak ancak liste yayınlamamış. Siz de çocuğunuz olmadığı için ne lazım bir fikriniz yok. Bebek pastası gibi zahmeti ya da hediye çeki gibi bir şeyle değil ihtiyacı olacak elle tutulur bir hediye ile gitmek isiyorsunuz. Lütfen bir takım yeni doğan body seti almayın. İşte benden pratik hediye önerileri:

1. Bir babywearing ürünü: kanguru değil. Pouch ya da wrap sling ya da bir mei-tai. Fiyatı 100-150 TL arasında değişiyor. Tek ya da bir arkadaşlar birleşip alabilirsiniz. 

2. Body kadar klasik bir hediye de battaniyedir. O battaniyeyi bırakın ve yerine bir (hatta 2 paket) müslin örtü seti alın. Gerektiğinde battaniye olarak da kullanırlar merak etmeyin. 

3. Sadece hamileler değil bebekler ve emziren anneler de ilaç kullanma konusunda sıkıntılıdırlar. Annelerde baş ağrısı, bebelerde diş ağrısı gibi sorunlar için doğal bir yöntem olan kehribar kolye. 

4. Yine bir kaç kişi (hatta çok kişi ) birleşip alınabilecek bir hediye de bebek fotoğraf çekimi. Yeni doğan bebekler için doğumdan sonra 1 ay içinde yapılmak üzere fotoğrafçı id anlaşılabilir. 

5. Bebeklerin burnu pek tıkanıyor. İçinde bol bol serumfizyolojik ve bir nazal aspiratör olan bir burun bakım seti hazırlayabilirsiniz. 

6. Doğum yakınsa süt yapsın diyerek bir emzirme sepeti hazırlayabilirsiniz. İçine anneler için süt yapan çayların yanı sıra emziriken acıkacak anne için kuru meyve, taze fındık ceviz badem, her yerde  rahatça emzirebilsin diye bir emzirme önlüğü koyabilirsiniz. 

7. Annenin yakınlarında uygun bir merkez varsa ona bir saatlik emzirme koçluğu ya da bebek masajı öğrenme dersi hediye edebilirsiniz. 

8. Kundaklamak yeniden in. Bebekler sıçrayıp uykularını bölmesin diye yarım kundak yapılmaları öneriliyor. Hazır kundaklardan alabilirsiniz. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder