6 Aralık 2017 Çarşamba

Tarz2.com'daki ürünlerim ve acıklı hikayeleri

Bunda yaklaşık 2 ay önce tarz2.com Sitesi bana ulaştı ve açtıkları siteden bahsettiler. Diğer 2. el platformlardan farklı olarak tarz2.com sitesi ürünleri alıyor, inceliyor, fiyatına karar veriyor (sizle de onaylaşıyor), satılacak gibi olmadığını düşündükleri varsa onları isterseniz geri alın isterseniz geri dönüşüme iletelim diyorlar. Satılamayanlar ise dönemsel olarak toplanıp bağışlanıyor. 

Ben de oturdum hamile olmama rağmen artık daha fazla bekletmek istemediğim özellikle sıfır olan bazı ürünleri siteye yolladım. Çünkü daha hamileliğimin ortasındaydım, doğum, sonrasında beni neler beklediğini filan düşünürsek o kıyafetleri daha fazla bekletmek istemedim.

Aslında dolabımı daha önce ciddi bir elemeden geçirsem de  ilk hamilelik ve verilemeyen kilolarla dolabımı tekrar doldurmuştum. Son 4 yıldır yani ilk hamileliğimden beri duruma göre ara ara zaten elimden kıyafet çıkarıyorum ve bu hep kıyafetleri bağışlıyorum ama  sıfır olanlar için biraz pişmanlık duygum vardı ve onları vermeye pek kıyamıyordum. Site bana ulaşınca bu kıyafetleri satmaya bir şans vermek istedim. Ve açıkcası çekimle vs uğraşmamak ve sonrasında da satılmazsa evde tekrar onları görmektense ihtiyacı olanlara ulaşacağını bilmek de beni rahatlattı. 

Yukarda yazdığım gibi Tarz2.com a ürünleri yolladım önce. Sonra onlar ürünün sıfır mı yeniye yakın mı vs olduğuna karar verdi. Tek sorun, bazı ürünler sıfır olduğu halde iyi durumda ya da yeni gibi başlıklarla çıktı (Mango tulum gibi) bunda hem bence kıyafetin modelinin etkisi oldu hem de bir süre dolap beklemelerinin. 

Ben en iyisi tek tek hepsinin hikayesini yazayım dedim.

Ürünlerin isimlerine tıklayarak satın alma sayfasına gidebilir, orda ürün detaylarını ve ölçülerini görebilirsiniz.

Zara kazak :(SIFIR ÜRÜN)

Bu kazağı hamile olduğumu öğrenince kışın giyerim diyerek aldım ve fakat denemeden  aldım (büyük hata) (kaanlaydım fırsat bulaşılmadım hava da sıcaktı). Omuzlarımın böyle duracağını düşündüm ama alakası yoktu. Evde bir sabah giymeye niyetlendim baktım olmadı. Geri kaldırdım.  Mudo etek: (SIFIR ÜRÜN)
Aldığımda 2 kilo versem tam üzerime olacak kıvamdaydı, ama hiç o kıvama gelemedim. 
Calvin Kline pantolon: Zayıfken alıp sonra ilk hamileliğimle kenara kalkan sade klasik bir parça.İpekyol etek. Bu eteği alıp biraz kısaltmıştım. Üzerinde 40 beden der ama dar bir 40. Bu eteği bir kere giyebildim çünkü aldıktan hemen sonra hamile kaldığım başka bir kıyafet. Yan işlemeleri coook güzeldir. 
Açık renk Mavi Jeans Kot(SIFIR ÜRÜN)
Koyu renk Mavi Jeans Kot: (SIFIR ÜRÜN)
Mavide çalışan bir tanıdığımızdan hediye. Diğeri de öyle. İki pantolon da sıfır. Geldiğinde giyememiştim. Sonra da hiç giremedim (burda kağıt olsa üzerine göz yaşım damlamıştı...)

Koton Etek(SIFIR ÜRÜN)
Çok tatlıs fakat asla benim vücut tipime uygun olmayan bir etek. Çok zayıflar yazın girtrim diyerek geçen kış aldım. Yaza hamile girdim. Sıfır olarak dolapta bekledi. Yargıcı elbise : Bu da 4 senelik. İlk hamilelik öncesi aldığım elbiselerden. 1 ya da max 2 kere giyilmiştir. Acı kahve rengi çok güzel ancak polyester. İyi yanı kışın üşütmez. Hırkasız gezdirir :)

Babana Republic elbise : Ya gidebilirsen diye 5 yıldır beklemede....
Bu çantayı ayıptır söylemesi Amerika'dan almıştım. Amerika heyecanıyla rengine vurulup aldım ama ben o kadar koyu renkciyim ki bu çantayı hiç kendime uyduramadım.  Bir kere yaz tatilinde kullanıp kaldırdmıstım.

Home Store Etek (SIFIR ÜRÜN)

Bu etek de 2016 Mart'ta ben bu kiloyu veririm diye alındı. 42 beden yazmasına aldanmayın. Dar 40 beden gibidir. Zaten ölçüleri detaylı olarak var. Tam bir ofis kıyafeti. Hiç giyilmedi


Mango etek : (SIFIR ÜRÜN)

"Ya ben ciddi zayıfladım valla" ilüzyonu ile alındı. Meğer o kadar zayıf değilmişim o zaman. Sonrasında da olamadım. Sonuç : sıfır ürün.


Mango tulum : (SIFIR ÜRÜN)
Bana bir kot tulum olsun ( biz eskiden salopet derdik) başka şey istemem. İstemem de keşke bedenime uyan alsaydım. Bu sene başında aldım. Mayısta başladığım diyete devam etsem herhalde yaza giymeye başlardım ama araya 2. Hamilelik girdi sonuç: iyi durumda yazsa da aşırı derecede sıfır bir tulum.

Gattinoni bluz

Hediye bir ürün. Bir kere giydim ama pek benim tarzım değil. %100 ipek. Tam da tiril tiril denenlerden. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder