10 Ağustos 2017 Perşembe

9 Ay Boyunca Giyilebilen Hamile Kıyafetleri

Benim minimalizm konularındaki ilgimi bilen bir arkadaşımın bana önerisiyle Reading my tea leaves bloguna uzun süredir hayranım. Fotoğraf çekimleri olsun, tiny-house kavramını hayatlarına sokmaları olsun ve 2 çocukla bu hayatı sürdürebilmeleriyle benim için gerçekten bir ilham kaynağı. Geçenlerde yine sitenin yeni yazılarına bakarken sponsorlar arasından biri ilgimi çekti. Firmanın adı Storq, bir hamile ve emzirme kıyafetleri markası. Onu diğerlerinden farklı kılansa hamile kıyafetleri göbek üzerinde bebek figürleri, bebeksi desenler vs ağırlıklı iken bu dönemde farklılaşan bir yaklaşım sergilemeleri:

1.       Kıyafetleri siyah, gri gibi notr ve her şeyle giden renklerde, böylece sadece baz bir iki parça alarak onlarla giyebilecek kendi parçalarınızla mütevazi bir hamile/yeni anne gardrobu oluşturmanızı sağlıyor.
2.       Kıyafetleri hamilelik boyunca giyilebilecek esneklikte ve üst parçaları emzirme döneminde de rahatça kullanabileceğiniz şekilde hazırlanmış.
3.       Bu kıyafetlerin 2. El dönüşümünü destekliyorlar. 2ReWear firması ile yaptıkları işbirliğinden yararlanmak için onlara bir mail atmanız yeterli oluyor, sonra bu ürünler evsiz hamile kadınlara ulaştırılırken ürünü bağışlayan kişiye de a $25 değerinde hediye çeki veriliyor. (İsveç markası Houdini de benzer bir politikaya sahipti hatırlamak için buraya tıklayın)
Storq, New York’lu Courtney Klein’in bir girişimi, 30’lu yaşlara gelip de etrafındaki arkadaşları teker teker hamile kalınca hamile modasındaki açığı keşfetmiş. Hamilelik kısa bir dönem olduğu ve bir çok kişi hamilelik kıyafetlerine çok para harcamak istemediği için bu alanda genelde biraz daha özensiz ürünlerin olduğunu düşünerek kendi markasını yaratmış. 

Eğer bir anne isen şu yazıyı da okumadan geçme derim

Çocuklu hayatta sade bir düzen için 9 öneri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder