6 Temmuz 2015 Pazartesi

Onedio'dan güzel bir derleme : 21 adımda minimalizm

Onedio'dan minimalizm hakkında 21 öneri
Bu blogu açmamın en büyük nedeni bu konuda yeterli içeriğin olmamasıydı. Gün geçtikçe maillerde dolaşan efsane olmuş şu ellerini kapamadığı için elini delikten kurtaramayan maymun hikayesinden başka şeyler okumak içime su serpiyor.

Bu sefer de içerik onedio'dan bağımsız bir yazardan geliyor.

21 adımda gardrobunuzu yere döküp bir elden geçirmekten tutun da minimalist hediye opsiyonlarına kadar bir çok öneri tam bir hap şeklinde özetlenmiş.

Yazıyı okuyamam şimdi diyenler için en sevdiklerim şöyle: 

- Daha az satın alın, ama daha iyisini alın.: bunun değerini insan büyüdükçe daha iyi anlıyor.
- Kullanmadığınız tüm sosyal medya hesaplarını kapatın.: minimalizm sadece elinizde tshirt sayısını azaltmakla olmuyor, bunu hayatın başka yönlerine de yansıtmak gerek.
-Sosyal medyada “arkadaş detoxu” yapın.: en zoru bu ama gerçekten bir düşünün yolda görseniz başınızı çaktırmadan öbür yana çevireceğiniz o insanın tüm fotoğraflarını her bir gün facebookta görmeniz lazım mı?

-E-postanızı, SMS’lerinizi, telefon rehberinizi de temizleyin. : inboxta 400ü okunmamış 1000 maile kocaman bir hayır diyoruz!

Benim aldığım öneriler genelde dijital dünyadan oldu çünkü blogda bu konulara henüz çok değinmediğimi fark ettim. Siz yine de yazıyı bir okuyun eminim sizi bugün harekete geçirecek bir öneri bulacaksınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder