23 Ağustos 2013 Cuma

Minimal Hediyeler - Bebek hediyesi

Yakınlarınızdan birinin bebeği mi oldu? Belki hastanede ziyaret etme şansınız oldu, olmadıysa en kısa zamanda altınınızı ve hediyenizi alıp eve ziyarete gideceksiniz demektir.

Düğünlerde ve doğumgünlerinde olduğu gibi doğumlarından da ardından hediye seçmek zordur, çünkü diğer herkesle benzer hediyeler almanız, aldığınız kıyafetin küçük/fazla büyük gelmesi her zaman çok olasıdır.

Peki minimalizm bize ne önerir? Bebeğin gerçekten ihtiyacı olduğu bir şeyi. Hediyelerle olan duygusal bağın kopması gerektiğini daha önce konuşmuştuk. O yüzden bebeğe aldığınız şeyin yıllarca kullanılabilir bir şey olması gerekliliğine kendinizi kaptırmayın.

Eğer bebeğin ailesi bir liste oluşturmadıysa (düğünlerde bile bu çok yapılmazken bebeklerde hiç yapılmıyor sanırım) o zaman size önerim giyilmeden zamanı geçecek bir body yerine bebek bezi ya da daha da iyisi hediye çeki.

http://bebeimgeliyor.blogspot.com/2009/03/bebek-bezi-pastasi.html
Gördüğünüz gibi bebek bezlerini çok tatlı şekillerde sunmak mümkün. Hatta bloglarda gördüğü kadarıyla bezleri pasta şeklinde süslemek oldukça moda.

Buna ek olarak annelerin ihtiyaçlarını zaman geçtikçe farkına vardıkları ve dolayısıyla müdavimleri olduğu bebek bakım mağazalarından, oyuncakçılardan bütçenize uygun miktarda bir hediye çeki hazırlamak da oldukça güzel bir fikir.

Diyelim ki pasta yapacak enerji ve el becerisine sahip değilsiniz ve hediye çeki hazırlatmaya da üşendiniz; o zaman aldığınız hediye ne olursa olsun mutlaka bir değiştirme kartı ekletmeyi unutmayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder