1 Ağustos 2013 Perşembe

Giysi Takası - Türkiye'de güzel şeyler de oluyor!

Bir minimalist, kural olmamakla birlikte, sadece kendine yetecek eşyayla yetinmeyi bilmez; buna ek olarak tüketim çılgınlığına kendini kaptırmaz, sürdürülebilir bir moda anlayışı şansı varsa bunu kullanır. Minimalizmi Türkiye'de deneyimlemeye karar verdiyseniz yurtdışındaki garaj satışlarına, bit pazarlarına (gerçi bundan bizde de bol bol var) 2. el kıyafet satışının rahatlığına ve çeşitliliğine gıptayla bakıyor olabilirsiniz. Ama artık bizim de bunlara karşılık Giysi Takası günlerimiz var.

http://www.giysitakasi.blogspot.com/ adresinden ya da twitter hesaplarından ve tabii facebooktan takip edebileceğiniz bu hareket bir değiş tokuşa çağırıyor sizi. Ama güzel olan tarafı illa bir kişiyle değiştokuş yapmak zorunda yani elinde sizin beğendiniz bir şey olan (ve sizin elinizdekini beğenen) biriyle buluşmak zorunda değilsiniz.

Giysi takasına gidiyorsunuz. Elinizdeki parçaları birer kupon karşılığında veriyor (maksimum 5 parça); tüm kıyafetlerin birikmesini bekliyor ve daha sonrasında da elinizdeki kupon kadar eşyayı alıp gidiyorsunuz.


Üstelik sadece giysi olmak zorunda da değil; çanta, ayakkabı, aksesuar da takas edebilirsiniz.

Gezi parkı eylemlerinden sonra Gezi Ruhu'na uygun olarak Abbasağa Parkı'na da taşınan etkinlik her seferinde büyük ilgi görüyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder